PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY

V době jarních, letních a podzimních prázdnin připravuje centrum Hnízdo pro děti příměstské tábory. Děti se scházejí mezi 7.30 – 8.00 hod., odpolední program pak končí mezi 15.30 – 16.00 hod. Jarní a podzimní se více nesou v duchu vnitřních aktivit (tvoření, hry, soutěže) a podle počasí jsou pak plánovány kratší procházky a výlety po okolí. Letní tábory probíhají více venku. Cena se pohybuje kolem 2 000,- a zahrnuje obědy, pronájem prostor, tričko, jízdné a vstupy, tvořivý materiál, odměny pro děti a pedagogický dozor.

 

Jarní prázdniny v Hnízdě
(4. 3. - 8. 3. 2024)

Táborové léto 2024

Táborové léto 2023

Pro děti byly letos připraveny dva tematicky odlišné tábory vždy ve dvou turnusech – Cesta do pravěku a Ve jménu krále.

Po pečlivých přípravách se děti druhý prázdninový týden vydali na cestu do pravěku, během níž si vyzkoušely téměř vše, co souviselo se životem v pravěku – poznávaly rostliny a zvířata, drtily obilí a pak z něj pekly placky, vyráběly zbraně a šperky, nacvičovaly děkovný rituál za úspěšný lov a mnoho dalšího.

V srpnu děti plnily důležité poselství od královny – osvobozovaly krále. Téměř každý den zdolaly (někdy i v dešti) nějaký okolní vrch, na kterém stával hrad, a hledaly tajné vzkazy od krále, ty pak bylo ještě nutné rozluštit. Současně se učily střílet z luku a praku, útočit dřevcem na otáčivého rytíře nebo vyrábět repliku středověké šperkovnice. Po strastiplné cestě a překonávání všech nástrah byl zrádce i se zajatým králem dostižen, strážce hradu přemožen a král osvobozen.

Děti si odnesly zajímavé zážitky a povedená trička, tašky, čepice či šperkovnice.

Nejbližší tábor se bude konat v době podzimních prázdnin. Vzhledem k tomu, že některé školy prodlouží svým žákům prázdniny na celý týden, připravujeme i my program na celý týden. Samozřejmě je možné přihlásit se i na jednotlivé dny. Bližší informace již brzy v aktualitách.